< Atgal

Kino mylėtojai jau greitai galės išvysti Ispanijos ir Lietuvos bendros gamybos filmą „Risčia“

2019.02.27

„Kaip pažaboti per ilgai tramdytus poreikius? Ar tikrai ką nors pakeis pabėgimas? Tokius klausimus režisierius Xacio Bano kelia preciziškais kadrais nufilmuotame debiutiniame filme“ – taip filmą pristato „Kino pavasario“ programų sudarytoja Mantė Valiūnaitė. „Risčia“ galėsite išvysti Vilniaus tarptautinio kino festivalio ,,Kino pavasaris” programoje „Metų atradimai“, o nuo balandžio 5 d. – Lietuvos kino teatruose. Festivalio seansuose turėsite galimybę gyvai pabendrauti su Lietuvoje viešėsiančiu filmo režisieriumi Xacio Bano.

Filmo siužetas pasakoja apie pabėgimą. Pagrindinė herojė Karmė gyvena kalnų kaime su savo sergančia motina ir tėvu Ramonu, su kuriuo ji beveik nebendrauja. Ji dirba kepykloje ir jaučia būtinybę pabėgti nuo visos ją slegiančios atmosferos, tačiau aplinkybės visuomet neleidžia jai išsilaisvinti.

„Risčia“ – filmas, kuris priverčia įsiklausyti į vidinį balsą. Kaip sako pats režisierius: ,,Su šiuo filmu atsitraukiau nuo to, ką iki šiol dariau. Ne tam, kad viską paneigčiau, bet kad atrasčiau laisvę ir pasiūlyčiau šį tą naujo.“ Filme kuriamas kitas pasaulis atokiame Ispanijos kaime atrodo kaip antrinė realybė, todėl žiūrovui yra pakankamai lengva susitapatinti su veikėjais. Temų universalumas žiūrovui suteiks galimybę pajausti perduodamą šeimos santykių sustabarėjimo mintį bei įsijaučiama į pagrindinės veikėjos nežinią ir kovą tarp instinkto ir proto.

,,Risčia” – pirmasis Ispanijos (Frida Films S.L., prodiuserė Luisa Romeo) ir Lietuvos (M–Films, koprodiuserė Marija Razgutė) bendros gamybos filmas. Prie filmo kūrybos prisidėjo ir komanda iš Lietuvos – Marija Razgutė, Julius Grigelionis, Vytis Puronas, Linas Dabriška, Marius Steponėnas, Austėja Gaputytė ir Brigita Beniušytė. Filmą finansavo Xunta de Galicia, AGADIC, Television De Galicia, Deputation pontevedra bei Lietuvos kino centras. Partneriai – Vilniaus miesto savivaldybė.